Tips voor bezoekers

We heten jullie van harte welkom in “cidade maravilhosa”, bekend om de vriendelijke Cariocas, Samba, Carnaval, Sugarloaf, Christus beeld en de “girl van Ipanema”. Wij hebben een aantal tips en handige links voor jullie op een rijtje gezet. 

Belangrijke telefoonnummers:

  • Politie: 190 
  • Verkeerspolitie: 191
  • Ambulance: 192
  • Brandweer: 193

Waar kan ik informatie vinden over transport in Rio de Janeiro? Kijk op de volgende sites voor de transport mogelijkheden: Google maps, voor routes met de bus, metro, auto of te voet. Handige apps voor taxis zijn Uber, 99taxi.  Bereken de kosten voor een ritje met de taxi.

Het grootste en bekendste feest van het jaar staat voor de deur, het Carnaval van Rio de Janeiro.   

Het Carnaval vindt plaats van vrijdag 18 Februari tot en met 21 Februari. De Cariocas (zo worden inwoners van Rio de Janeiro ook wel genoemd) zijn vele maanden van te voren al bezig met de voorbereidingen, dit meestal vanuit de ‘communidades’.  

Het Carnaval wordt overdag op straat gevierd met de ‘Blocos’ waarvan sommige al voor het Carnavals weekend plaatsvinden. Daarnaast zijn er ook de wereldbekende optochten in het Sambódromo (Sambódromo da Marquês de Sapucaí) welke in de avond plaatsvinden. Hier strijden de grote ‘Samba scholen’ om het kampioenschap. 

Voor mensen wie het Carnaval willen bezoeken raden we aan hierover informatie te vragen bij de receptie van het hotel van verblijf. De grotere hotels hebben zeker mogelijkheiden om toegangskaarten en vervoer van en naar het Sambódromo te regelen.